Dzień Kobiet z cytologią – zadbaj o swoje zdrowie

W Szpitalu Inflancka od 5 do 9 marca 2018 bezpłatnie wykonasz cytologię.

Inicjatorem akcji „Dzień kobiet z cytologią” jest Ministerstwo Zdrowia. Jej celem jest przekonanie kobiet do robienia regularnych cytologii oraz innych badań profilaktycznych.

Badanie cytologiczne pozwala wykryć raka szyjki macicy na bardzo wczesnym etapie. Stany przedrakowe są praktycznie w 100% wyleczalne. Rak szyjki macicy nie jest chorobą uwarunkowaną genetycznie. Regularne wykonywanie badań cytologicznych jest skuteczną metodą jego profilaktyki.

Nasze położne wykonują badanie w godz. 14.00-18.00.

Jak przygotować się do badania

Inne placówki medyczne biorące udział w akcji