Przed badaniem

Badanie ginekologiczne: przed badaniem należy zadbać o czystość pochwy. Każdy gabinet w naszej Przychodni ma łazienkę, w której Pacjentka może przygotować się do badania. Podczas wywiadu lekarskiego lekarz będzie ją pytał o: datę ostatniej miesiączki, długość cykli miesiączkowych, przebyte choroby narządu rodnego, porody, poronienia, przyjmowane na stałe leki, wyniki poprzednich badań.  

Pobranie cytologii: przed badaniem należy zadbać o czystość pochwy, zgłosić się na cytologię nie później niż w trzecim dniu od zakończenia miesiączki. Podczas wywiadu lekarskiego lekarz będzie pytał Pacjentkę o: datę ostatniej miesiączki, długość cykli miesiączkowych, przebyte choroby narządu rodnego, porody, poronienia, przyjmowane na stałe leki, wyniki poprzednich badań cytologicznych. Dzień przed badaniem nie należy współżyć, stosować irygacji, czy leków dopochwowych. Nie wykonuj badania jeśli podejrzewasz u siebie stan zapalny pochwy - zrób je po zakończonym leczeniu. Przed wykonaniem cytologii nie powinno się robić badań ginekologicznych oraz dopochwowo USG .  

 

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA 

Punkt pobrań czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 9.30.

Testy obciążenia glukozą wykonywane są o godzinie 8.00. 

 

BADANIE KRWI

Badania wykonywane na czczo: 

Morfologia
Magnez
Żelazo
Wapń
Fosfor
OB
Test tolerancji glukozy
Glukoza
Insulina
Kortyzol
Kwas foliowy
AST, ALT, ALP
Białko Całkowite
Bilirubina - kreatynina
Kwas moczowy
LDH
Mocznik
Prolaktyna
Parametry gospodarki lipidowej (TG, HDL)
Parametry koagulologiczne (PT, APTT, fibrynogen)
Peptyd C

BADANIE MOCZU 

Próbkę moczu należy dostarczyć w szczelnie zamkniętym, jałowym opakowaniu (do kupienia w aptece), opisanym imieniem i nazwiskiem, datą oraz godziną pobrania. Pojemnik należy otworzyć tuż przed użyciem i nie dotykać go od wewnątrz. Przed oddaniem moczu do pojemnika trzeba zadbać o czystość narządów sąsiadujących z cewką moczową - umyć je wodą z mydłem.  Próbkę niezwłocznie należy dostarczyć do laboratorium (maksymalnie do 2 godzin od pobrania). 

W przypadku badania moczu u niemowląt stosuje się specjalne jałowe woreczki, które są do nabycia w aptece. 

Posiew Moczu

Próbkę moczu do posiewu należy pobrać z tzw. środkowego strumienia, czyli wydalić do toalety pierwszy strumień moczu i nie przerywając mikcji (medyczne określenie oddawania moczu) od 50 do 100 ml oddać do jałowego pojemnika. Końcową porcję moczu wydalić do toalety. 

Usługi na Inflanckiej

poród i połóg
Przeżyj swój poród bez bólu. W naszym Szpitalu znieczulenie zewnątrzoponowe jest za darmo!
Prowadzenie ciąży
Zadbaj o siebie i dziecko. Zapisz się do Przychodni i skorzystaj z opieki okołoporodowej.
Szkoła rodzenia
Zajęcia w Szkole Rodzenia są finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa dla Pacjentek zameldowanych w stolicy na pobyt stały lub czasowy.
Indywidualna Położna
Chcesz czuć się pewniej w ostatnich tygodniach ciąży? Skorzystaj z programu indywidualnej opieki położnej.