Kuchnia Szpitalna

Szpital „Inflancka” posiada własną kuchnię. Posiłki dla Pacjentek przyrządzane są z zachowaniem najwyższych standardów dotyczących żywienia oraz zasad higieny, co potwierdza uzyskany przez placówkę certyfikat jakości systemu HACCP. Jest on wydawany przez niezależną jednostkę certyfikującą.

Dział Żywienia opracowuje szpitalne menu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Pacjentek – nie tylko zdrowotnych ale też wyznaniowych czy kulturowych. Lekarz prowadzący ostatecznie decyduje o rodzaju diety w okresie pobytu w szpitalu. Pracownicy kuchni szpitalnej dbają o to, by potrawy były smaczne i zróżnicowane. Są one przyrządzane z wykorzystaniem produktów sezonowych. Posiłki serwowane są w salach pobytowych z wózków bemarowych, co pozwala zachować ich właściwą temperaturę. W zależności od rodzaju diety zaleconej przez lekarza prowadzącego Pacjentka spożywa od trzech do pięciu dań dziennie.

Godziny spożywania głównych posiłków:

Śniadanie: 7.30-8.30

Obiad: 12.30-13.30

Kolacja: 16.30-17.30

Na tablicach informacyjnych poszczególnych oddziałów zamieszczane jest aktualne menu. W podstawowej wersji zawsze uwzględnia ono dwa zestawy obiadowe do wyboru. Pacjentka dzień wcześniej zgłasza swoje preferencje personelowi medycznemu. Szpital „Inflancka” w trosce o bezpieczeństwo Pacjentek oraz jakość serwowanych potraw co roku dokonuje wewnętrznego i zewnętrznego audytu kuchni szpitalnej (certyfikacja systemu HACPP oraz ISO 9001). Również Pacjentki, co kwartał, mają możliwość jej oceny w anonimowych ankietach. To pozwala nam zachować najwyższą jakość świadczonych usług.

Na każdym oddziale Pacjentki mają również do dyspozycji: czajnik elektryczny, kuchenkę mikrofalową, lodówkę, herbatę, cukier oraz przyprawy.

 

Usługi na Inflanckiej

poród i połóg
Przeżyj swój poród bez bólu. W naszym Szpitalu znieczulenie zewnątrzoponowe jest za darmo!
Prowadzenie ciąży
Zadbaj o siebie i dziecko. Zapisz się do Przychodni i skorzystaj z opieki okołoporodowej.
Szkoła rodzenia
Zajęcia w Szkole Rodzenia są finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa dla Pacjentek zameldowanych w stolicy na pobyt stały lub czasowy.
Indywidualna Położna
Chcesz czuć się pewniej w ostatnich tygodniach ciąży? Skorzystaj z programu indywidualnej opieki położnej.